Tony Moly balsam Egg Pore

Kiedy w Sephorach pojawiły się koreańskie kosmetyki w opakowaniach w kształcie wielkiego, gładkiego jaja, początkowo obchodziłam je szerokim łukiem. Przyznam, że pozwoliłam im leżeć na półkach przez długie tygodnie. Któregoś dnia mój wzrok przyciągnęły kolorowe błyszczyki Tony Moly w zabawnych opakowaniach. Podeszłam, rozpoczęłam testowanie i chociaż koreańskiego błyszczyka w końcu nie kupiłam, z drogerii wyszłam dzierżąc w dłoni złote jajo.

Egg Pore to bardzo gęsty balsam, mający konsystencję maści. Ma za zadanie zmniejszać pory, a także matować. Przyznam, że pory mam niewidoczne, natomiast konieczność matowania to moja stała bolączka i od lat szukam kosmetyku idealnego, takiego, który nie dość, że idealnie zmatowi moją cerę na długie godziny, ale i nie będzie wchodził z negatywne reakcje z innymi kosmetykami.

Koreańskie złote jajo spełnia większość swoich obietnic. Matuje niemal idealnie, po 8 godzinach symbolicznie matuję twarz gąbeczką matującą Beauty Blender i to w zasadzie wszystko. Podkłady, zarówno te tańsze, drogeryjne, jak i z wyższej półki, trzymają się twarzy idealnie.

Niestety, Egg Pore ma też kilka minusów. Po pierwsze – niech Was nie zwiedzie wielkość opakowania. Specyfik zajmuje maksymalnie 1/4 objętości, przez co nie jest zbyt wydajny. Podczas aplikacji powoduje lekkie zaczerwienienie skóry. Oczywiście przykrywam to później makijażem, ale przyznam, że spodziewałam się nieco delikatniejszego działania.

Zaś największym minusem kosmetyku jest jego dostępność. Skończyłam prawie cale opakowanie i od jakiegoś czasu zaglądam do Sephory z nadzieją, że może na półkach pojawiła się nowa dostawa złotych jajek. I co? Nie ma, ciągle płyną z Korei, a ponieważ pakunek ma zahaczyć o Paryż, możemy czekać na Egg Pore jeszcze długo. Nie zmienia to jednak faktu, że to jedna z ciekawszych baz matujących na rynku i kupię ją ponownie.

Zapisz

Zapisz

Tony Moly balsam Egg Pore

Tony Moly balsam Egg Pore
8.2

Matowanie

9.0/10

Łatwość aplikacji

6.0/10

Trwałość

8.0/10

Szanse, że kupię ponownie

9.0/10

Stosunek ceny do jakości

9.0/10

Plusy

  • Bardzo dobrze matuje
  • Nie powoduje wałkowania się podkładu
  • Przyjemny zapach
  • Wystarczy maleńka porcja na jeden raz

Minusy

  • Niewielka zawartość opakowania
  • Trochę wysusza
  • Trudno dostępny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *