Maska w płachcie The Skin

Powoli, małymi etapami, wdrażam zasady koreańskiej pielęgnacji twarzy. Przyzwyczaiłam się już do dwuetapowego oczyszczania twarzy, do stosowania toniku, esencji (koniecznie z witaminą C!) i kremu nawilżającego. Raz lub dwa razy w tygodniu nakładam na twarz peeling enzymatyczny, w zależności od potrzeb.

Przyszedł też czas na maseczki. Do tej pory byłam raczej fanką różnorakich maseczek a glinkami, samych saszetek z serii Bania Agafiji mam w domu chyba z pięć. Zazwyczaj jednak od masek wymagałam oczyszczania skóry, nie jej nawilżania, ale gdy przy okazji zakupów w sklepie z koreańskimi kosmetykami kupiłam kilka nawilżających masek w płachcie, przepadłam. Zakochałam się na amen!

Do grona moich maskowych ulubieńców dołączyła między innymi maska w płachcie marki The Skin z witaminami A i C, kwasami BHA i kolagenem. Ależ to jest cudo! Ponieważ jestem po lekturze “Sekretów urody Koreanek”, wiedziałam, że po otwarciu opakowania może z niego kapać esencja, jaką nasączona jest maska.  Aby nie dopuścić do tego, otworzyłam saszetkę ostrożnie, wyjęłam bawełniany płat, mający nacięcia i wycięcia, by jak najlepiej dopasować się do kształtu twarzy i nałożyłam całość na twarz. Zaś tę resztę cudownej, kolagenowo-witaminowej emulsji wklepałam w dekolt i szyję, zgodnie z zaleceniami Charlotte Cho, autorki książki.

Moje miłe panie, maska w płachcie to cud. Nawilża, wygładza, koi, a do tego wymaga leżenia i relaksowania się, inaczej spływa nieco w twarzy. Pozycja horyzontalna sprzyja medytacji i holistycznemu podejściu do pielęgnacji, więc z przyjemnością leżałam, medytowałam i cieszyłam się efektami, jakie daje ten cud-miód kosmetyk.

Zapisz

Zapisz

Maska w płachcie The Skin

Maska w płachcie The Skin
10

Nawilżanie

10.0/10

Odżywianie

10.0/10

Przyjemność stosowania

10.0/10

Szanse, że kupię ponownie

10.0/10

Stosunek ceny do jakości

10.0/10

Plusy

  • Nawilża tak, że skóra promienieje
  • Doskonale relaksuje
  • Rewitalizuje całą twarz

Minusy

  • Absolutny brak minusów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *